DZIAŁANIA KOŁA

Marcowa Kawiarenka SzACh

Znowu sukces 😃😃😃
Dzieki zaangażowaniu wolontariuszek do skarbony Szkolnej Akcji Charytatywnej SzACh wpadło przeszło pięć stówek 😍😍👏👏👏
Wszystkim zaangażoważowanym i darczyńczom , zjadaczom słodkości upieczonych przez nasze dziewczyny, wszystkim spragnionych ciepłej, sparzonej kawy - dziekujemy 🙏👏👍
Jak widać na fotkach dziewczyny przygotowały sie rewelacyjnie 😍😍😍
Project \"Shoe Box\" 1 marca

Szybka inicjatywa, szybka akcja!!! Z inicjatywą przygotowania pudełek z drobnymi upominkami z okazji 8 marca dla bezdomnych matek wystąpiła nasza pani sekretarz szkoły, która dowiedziała sie o niej z facebooka. Sam pomysł narodził sie w Wielkiej Brytanii , stad taka nazwa . Dowiedzieliśmy sie w poniedziałek 25.02. informacje puścilismy we wtorek a akcje zakończylismy w piątek 1 .03  Dziękujemy bezinteresownym darczyńcoam : pani sekretarz szkoły, nauczycielom, i dzieciom z klasy 4a SP44, młodzieży z kl 1b XVLO, 2b XV LO oraz z 8a z SP44. 
Spotkanie z Wolontariuszami zagranicznymi 1.02.19

Udane, ciekawe, inspirujace spotkanie (01.02.19) 
🤔👏😃😍👍
z zaagranicznymi wolontariuszami, którzy w ramch programu unijnego European Solidarity Corp (ESC) goszczą w Bydgoszczy. 
Realizaują swoje projekty w Fundacji Wiatrak,, w Domu Jubileuszaowym JPII . 
W spotkaniu uczestniczyli 
👉oczywiście wolonatriusze z naszego szkolnego koła👍 , oraz uczniowie naszej szkoły 
👉2c, 2b, 1b XV LO,
👉 3a53Gim
👉 i 8a SP44. 
😍😍😍
Spotkanie poprwadził pan Maciej, na codzien zajmujący sie w Wiatraku pracą w sekcji współpracy z zagranicą i projektami unijnymi. 
Spotkanie przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze. 
😍
Pierwsze lody zostały szybko przełamane wspólną prezenatcją wolontariuszy i gości .
👏W programie spotkania była prezentacja programu unijnego ESC,
👏Nastapiła po niej sesja pytan i odpowiedzi odnośnie tego i innych projektów unijnych dla mlodziezy, oczywiscie w jezyku angielskim
👏Po spotkaniu gospodarze wysoko ocenili nasze umiejętnosci językowe , otwartośc i komunikatywnosć . 👏👏Potem były prezentacje wolontariuszy, którzy przybyli do Bydgoszczy z 
😍Hiszpani, 
😍Portugali, 
😍Włoch 
😍 Rumunii. 
Nastepnie, chwila oddechu:
☕️🍪☕️🍩☕️🍮
przerwa kawowo-ciastkowa. 
Znowu okazja do porozmawiania. 
Znowu po angielsku. 
Ostatni punkt programu : wycieczka po wspaniałym budynku Wiatrak. 
🎻🎤🎨🎭🎹🎲📖
Niesamowite, ile róznych przestrzeni kulturalno-dydaktycznych mieścię sie w tym budynku, 
dla osób w róznych wieku od malucha do stulatka! 
💃👦🧒👩‍🦳JJe

Jest nawet przytulna restauracja z widokiem na las 
Finał 27 WOŚP !!! 13 styczeń 2019

Gratuluję wszystkim uczniom i zaprzyjażnionym z naszą szkołą osobom, które wyruszyły w trasę ,nie patrząc na brzydką, niezimową aurę. Jak było w tym roku zapytałam Natalkę i Julkę kl. 3b XV LO . Zgodnie stwierdziły,ze mimo pogody, ludzie zaglądali na Torbyd, i chętnie wrzucali do puszek. Nasi absolwenci, jak zwykle Aleksandra, Ola i Filip również dzielnie zbierali. Jednak, jak Aleksandra zauważyłła, porównując z zeszłymi latami, było mniej ludzi. Być może wynikło to z faktu,ze remontowana jest płyta Starego Rynku i nie wszyscy dowiedzieli sie,że koncert jest przy Torbydzie.Na spadek liczby osób zaglądajacych na Mostową, Gdańską czy na koncert, mógł mieć wpływ fakt,że to nie była handlowa niedziela. Podsumowując swoją wypowiedź Aleksandra stwierdziła, że mimo wszystko jest zadowolona, bo puszki nie mogła utrzymać, i co tutaj ukrywać, w jej puszcze znalazło sie najwięcej. Pobiła tegoroczny rekord w naszym wewnętrznym konkursie. Uzbierała 2.137,67 zł, a razem wolontariusze z naszej szkoły zebrali ok. 12.500,00 zł . Brawo !!!
Spotkanie z przedszkolakami 7.01.19

Mimo, że już po świętach to nastrój radości trwa. Dzisiaj w naszej szkole gościły przedszkolaki. Dzieci miały okazję zwiedzać naszą szkołę, obejrzeć seans filmowy w Kinie Jeremi a także zobaczyc krótkie przedstawienie, przygotowane właśnie przez nasze szkolne wolontariuszki.  Wszystko pięknie sie udało i dzieci, pełne wrażen, wróciły do swojego przedszkola.

  
 


<<    aktualności: 77 (1701 KB)     >>

Działania - rok szkolny 2012/2013
Działania - rok szkolny 2011/2012
Działania - rok szkolny 2010/2011
Lubisz pomagać innym i czerpiesz z tego radość? Dołącz do nas! Od września 2009 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekunem Koła jest mgr Joanna Pliszka, a trzon jego stanowią uczniowie naszej szkoły. Nieważne, czy jesteś gimnazjalistą czy licealistą. Jeśli lubisz nieść innym pomoc, angażować się w sprawy innych ludzi i zdobyć cenne doświadczenia – dołącz do nas! Zapoznaj się z planem pracy naszego koła i zgłoś się do naszego opiekuna, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Włącz się do naszych działań - zapraszamy w każdy poniedziałek do sali nr 2, od 14.35-15.20.

 

Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxv.edu.pl)

 

Opiekun strony: Joanna Pliszka
(wagtail2@poczta.onet.pl)