DZIAŁANIA KOŁA

Świąteczne przedstawienie dla dzieci z Tęczowego Przedszkola

Najpierw był pomysł, potem w bólach rodziła się realizacja, ale ostatecznie pełen sukces !!!! Wolontariuszki: sześć dziewcząt z klasy ósmej SP 44 i jedna z klasy drugiej XVLO, pod czujnym okiem opiekunek Wolontariatu przygotowały krótkie przedstawienie o tematyce światecznej. Mottem tej mini-sztuki były wartości Świąt Bożego Narodzenia. Mimo, że próby odbywały sie tylko na długich przerwach i po drodze był jeszcze wyjazd na zawody pływackie, dziewczyny dały radę. Adelina upiekła świateczne pierniczki, które zostały oddzielnie dla każdego dziecka zapakowane i udekorowane wstążką. Był to taki mini upominek i pamiątka z naszego pobytu w Tęczowym Przedszkolu.

Nauczycielka powiedziała,że dzieci bardzo oczekiwały na to wydarzenie, dopytywały i były bardzo zaciekawione. Mimo,że przedstawienie odbyło sie w kameralnym gronie, dzieci wysłuchały z uwagą , a potem chętnie bawiły się z naszymi wolontariuszkami.

Dostaliśmy też drobny upominek, oraz zaproszenie, aby jeszcze przyjsć na wiosnę, Będziemy !!! 

 
Nabór do 27 edycji zakończony !!!!

Nabór zaczęliśmy już w listopadzie. Zgłosiło sie przeszło 40 osób do tej niesamowitej akcji. Jako, że w grudniu przed samymi Świętami dotarły do nas Deklaracje, które trzeba było odnieść w terminie nieprzekraczalnym do 27 grudnia do Bydgoskiego Sztabu WOŚP, ostatecznie wesprze z naszej szkoły 32 wolontariuszy :-) Razem z nimi 3 naszych byłych uczniów: dwie Aleksandry i Filip - cieszymy się, że idą z ramienia naszej szkoły: XV Liceum i Szkolnego Wolontariatu. Czego im wszystkim Wolontariuszom WOŚP, życzyć? Na pewno : humoru i gorącego serca, aby nie straszna im była pogoda i mróz, i aby rozgrzewali serca mieszkańców i turystów tego dnia!!! Trzymajmy za nich wszystkich kciuki - 13 stycznia 2019 roku.  
Listopadowa Kawiarenka SzACh 22 XI

Jak co roku uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu rozpoczęli już IX Edycję Szkolnej Akcji Charytatywnej SzACh. Jak zwykle w planach: dwukrotnie Kawiarenka SzACh (ciastka oczywiscie pieką wolontariusze)  w trakcie listopadowwych i marcowych Drzwi Otwartych ,następnie Koncert Charytatywny, darowizny , współpraca z nauczycielami języka niemieckiego (organizatorami corocznego Kierwmaszu Świątecznego) , oj będzie się działo.Liczymy, że jak co roku pobijemy swój własny rekord wczerwcu, kiedy juz zamkniemy tegoroczną Akcję SzACh. W zeszłym roku szkolnym graliśmy dla Zuzi Borkowskiej z 2b i wspólnie udało nam sie uzbierać 3 tys.zł  na piękną perukę dla naszej koleżanki :-).Zobaczymy jak sie uda nasza Akcja w tym roku szkolnym, bo póki co pobiliśmy już rekord z darowizny za Listopadową Kawiarenke SzaCh.W puszcze uzbierało sie ponad 500 zł ! Wszystkim darczyńcom dziękujemy !!! Za piękne serce i wsparcie pracy wolontariuszy, którzy dzielnie chodzili z tacami i zapraszali do skosztowania z naszej Kawiarenki . Jeszcze raz -dziękujemy za Dar Serca .
Podsumowanie akcji PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH

Wszystkim tym klasom:1a54Gim,1b XVLO oraz  2c XVLO 😍

☘serdecznie dziekujemy ❤️ 💞 
za udział w akcji 😀😀😀Podaruj DzieciomUśmiech 😀

Zwycięska klasa to 1b XVLO : 122 wafelki oraz 76 kartoników z sokiem .

Razem uzbieraliśmy:

👉184 wafelki; 
👉6 paczek ciastek oraz 3 paczki cukierków 
👉74 małych kartoników owocowych oraz 16 butelek z woda niegazowaną

Dziękujemy wolontariuszkom: 

za pomoc logistyczno-organizacyjną w przeprowadzeniu Akcji: 

Julii Mindikowskie, 
Majce Lisowskiej,
Zuzie Borkowskiej 


oraz w pieknym zapakowaniu słodkich upominków:
☘Kindze Cukras
☘Dominice Holc
☘Monice Staniak

Wszystkie dary zostaną przekazane dzieciom (5 -18 lat) wychowankom Zespołu Mieszkań Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych 20 i 21 czerwca podczas seansu filmowego w Kinie Jeremi .

To napewno będzie udane spotkanie . Krótka fotorelacja znajdzie sie na naszej stronie wolontariatu na fb. Zapraszamy 😀
Rusza akcja Podaruj dzieciom UŚMIECH!!!

Dla kogo? 
dla dzieci Zespołu Mieszkań Usamodzielnienia w wieku 5 -18 lat
(wychowankowie Zespołu Mieszkań Usamodzielnienia Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych)

Co zbieramy?
- wafelki/batoniki oraz napoje niegazowane ( do 0,5 litra)

Kto może włączyć się do Akcji?
- zbiórka klasowa, przekażcie tyle wafelków i butelek jak duże są Wasze Serca

Gdzie przekazujemy wafelkowe paki i wody

wolontariuszom 
każda duża przerwa przed pokojem Samorządu Uczniowskiego 
dla klasy która przekaże najwięcej - upominek niespodzianka

Start Akcji 5 czerwca 
Zakończenie Akcji 9 czerwca (piątek)


 
 


<<    aktualności: 77 (1701 KB)     >>

Działania - rok szkolny 2012/2013
Działania - rok szkolny 2011/2012
Działania - rok szkolny 2010/2011
Lubisz pomagać innym i czerpiesz z tego radość? Dołącz do nas! Od września 2009 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekunem Koła jest mgr Joanna Pliszka, a trzon jego stanowią uczniowie naszej szkoły. Nieważne, czy jesteś gimnazjalistą czy licealistą. Jeśli lubisz nieść innym pomoc, angażować się w sprawy innych ludzi i zdobyć cenne doświadczenia – dołącz do nas! Zapoznaj się z planem pracy naszego koła i zgłoś się do naszego opiekuna, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Włącz się do naszych działań - zapraszamy w każdy poniedziałek do sali nr 2, od 14.35-15.20.

 

Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxv.edu.pl)

 

Opiekun strony: Joanna Pliszka
(wagtail2@poczta.onet.pl)