DZIAŁANIA KOŁA

Finał IV Koncertu Charytatywnego już za nami

W tym roku spotkaliśmy się w MDK nr 5, aby zbierać fundusze na pomoc dla jednego z uczniów naszej szkoły. Muzyka rozbrzmiewała w różnym tempie i rytmie, ale zawsze prosto z serca. Było coś dla koneserów instrumentów, m. in. saksofonu, gitary, keyboardu, ale też dla miłośników mocniejszego brzmienia. Mieliśmy okazję porapować, pośpiewać z zespołem Homoextaza, potańczyć z Wolf Gang Group. Gościem specjalnym był zespół z UTP „Nocny Alarm”. Nie obeszło się bez licytacji, a zainteresowanie nimi przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Licytowaliśmy m. in. piłkę od nauczycieli wychowania fizycznego, koszulkę z autografem mgr Marcina Kaczochy – wicemistrza świata w skoku wzwyż, statuetkę SzACh oraz niespodziankę od Pana Dyrektora Stanisława Pilewskiego. Niespodziewanym hitem okazały się licytacje portretów, które zostaną wykonane przez jedną z uczennic naszej szkoły. Nowością w tym roku była licytacja CZASU Z BARTKIEM (Bartosz Charysz), która wzbudziła ogromne zainteresowanie publiczności. Łączna kwota z zadeklarowanych licytacji wynosi 1460,00 natomiast środki ze sprzedaży biletów wyniosły 485,00. Jeśli zgodnie z ustaleniami, 28 maja wszystkie klasy i osoby indywidualne wpłacą zadeklarowane podczas koncertu kwoty, pobijemy ubiegłoroczny rekord! Trzymamy kciuki za Waszą uczciwość!




Debata międzygimnazjalna

Debata międzygimnazjalna „Telefon – styl życia czy uzależnienie współczesnej młodzieży”? Co można powiedzieć o telefonie czego jeszcze nie powiedziano? Jaki telefon jest hitem wśród nastolatków, który aparat ma najwięcej funkcji..? Być może są osoby, którym odpowiedzi na te pytania spędzają sen z powiek. Podczas debaty międzygimnazjalnej, która odbyła się 15 maja w naszej szkole, zastanawialiśmy się nad tym, czy telefon komórkowy jest dziś kolejnym wynalazkiem techniki, który ma ułatwić życie człowiekowi, czy jednak jest samym złem, które wciąga młodych ludzi w uzależnienie? Podczas dyskusji dowiedzieliśmy się ile sms-ów wysyła przeciętny nastolatek, jak korzystać z telefonu, żeby sobie nie zaszkodzić i czym jest tajemniczy fonoholizm? Gościliśmy dr Romana Godlewskiego z Instytutu Filozofii, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz certyfikowanego specjalistę psychoterapii uzależnień, terapeutę motywującego Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, eksperta Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, certyfikowanego realizatora programu "Candis", kierownika Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii - mgr Roberta Rejniaka. Czy spotkanie było owocne? Popytajcie gimnazjalistów.




WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

5 lutego Filip Andracki wraz z opiekunką SKW wybrali się do schroniska, aby oddać zebrane dary na rzecz bezdomnych zwierząt. Zawieźliśmy suchą karmę i w puszkach oraz kilka małych kocyków. Wszystkim darczyńcom za okazane serce dziękujemy . Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem schroniska dla zwierząt odsyłamy na stronę http://www.schronisko.org.pl/o-schronisku/wolontariusze.html




PODSUMOWANIE XX WOŚP

W tegorocznej edycji największej polskiej akcji charytatywnej dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszy zebrano niebagatelną kwotę 35 489,735 złotych. Na dzień 14 I do bydgoskiego oddziału Sztabu WOŚP wpłynęło przeszło 160 tysięcy złotych. Do sukcesu bydgoskiego sztabu przyczynili się i nasi, szkolni wolontariusze WOŚP, którzy razem uzbierali 18 006, 03 złote pobijając tym samym wynik naszej zeszłorocznej kwoty. W sumie na trasę wyruszyło 40 wolontariuszy, z czego najwięcej udało się zebrać wolontariuszom: Aleksandrze Chróściel z III d (1374,05 zł), Aleksandrze Stefańskiej z I a XV(1285,32zł)oraz Pawłowi Szyczewskiemu z III a ( 1193,68 zł) . Wszystkim wolontariuszom za czas poświęcony dla innych – dziękujemy!!!




I noworoczny charytatywny turniej piłkarski OLDBOYÓW dla Julii Kartanowicz z Polic

W niedzielę, 19 stycznia, na obiektach BKS Chemik, pod honorowym patronatem prezydenta Rafała Bruskiego, odbył się I noworoczny piłkarski turniej charytatywny dla Julii Kartanowicz z Polic. Dziewczynka urodziła się z hipotonią mięśniową (obniżonym napięciem mięśniowym).

Pogoda nie dopisywała, było strasznie zimno i wietrznie, do tego padała również marznąca mżawka. Zawodnicy jednak nie poddali się, rozgrywali mecze nie zważając na pogodę.

Wolontariusze, a wśród nich - nasza wolontariuszka Daria Olbińska, stanęli na wysokości zadania i mimo brzydkiej pogody pomagali przy wydawaniu ciepłych napoi, jak również sprzedawali cegiełki.

W trakcie imprezy licytowano różne sprzęty sportowe m.in. piłka z podpisem Zbigniewa Bońka, replika koszulki reprezentacji Polski z podpisem Zbigniewa Bońska, piłka Pałacu Bydgoszcz, różne koszulki. Łącznie z cegiełkami i licytacją zebrano na rzecz Julki 1933 zł.




 


<<    aktualności: 77 (1701 KB)     >>





Działania - rok szkolny 2012/2013
Działania - rok szkolny 2011/2012
Działania - rok szkolny 2010/2011
Lubisz pomagać innym i czerpiesz z tego radość? Dołącz do nas! Od września 2009 roku działa Szkolne Koło Wolontariatu. Opiekunem Koła jest mgr Joanna Pliszka, a trzon jego stanowią uczniowie naszej szkoły. Nieważne, czy jesteś gimnazjalistą czy licealistą. Jeśli lubisz nieść innym pomoc, angażować się w sprawy innych ludzi i zdobyć cenne doświadczenia – dołącz do nas! Zapoznaj się z planem pracy naszego koła i zgłoś się do naszego opiekuna, który odpowie na wszystkie Twoje pytania.
Włącz się do naszych działań - zapraszamy w każdy poniedziałek do sali nr 2, od 14.35-15.20.

 

Autor strony: Marcin Maćkiewicz
(admin@liceumxv.edu.pl)

 

Opiekun strony: Joanna Pliszka
(wagtail2@poczta.onet.pl)