DZIAŁANIA KOŁA
Podziękowanie od Prezydenta Miasta Bydgoszczy
Nasi wolontariusze: Filip Andracki i Bartosz Charysz wraz z opiekunem Wolontariatu: Joanną Pliszka, na ręce dyrektora naszej szkoły Stanisława Pilewskiego otrzymali od Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego - Podziękowanie za trud i zaangażowanie i pomoc w pracach związanych z przeprowadzeniem w dniu 25 maja 2014 wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wczoraj,17 czerwca, wzięli udział w spotkaniu podsumowującym wybory i z rąk Agnieszki Jędrzejczak, pełnomocnika Prezydenta Miasta do spraw wyborów, otrzymali dyplomy oraz upominki. Spotkanie odbyło się w Sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Podczas spotkania wszyscy wolontariusze mieli okazję dowiedzieć się o różnych działaniach podjętych przez Centrum, obejrzeć prezentację z komentarzem o zagrożeniach dla miasta Bydgoszczy i okolic, oraz zobaczyć, w innej sali, pracę sztabu Centrum Zarządzania kryzysowego. które nad naszym bezpieczeństwem czuwa 24 godziny na dobę.
FINAŁ IV Koncertu SzACh
28 maja w Sali Kinowej o godz. 14.35 odbyło się przekazanie darowizn klasowych i indywidualnych zadeklarowanych podczas IV Koncertu Szkolnej Akcji Charytatywnej SzACh. Wylicytowane przedmioty to : przechodnia Statuetka Koncertu SzACh (130,00 zł: 1a 53 Gim) , długopis Dyrektora (140,00 zł: 1a 53 Gim) rzeźba etruska (30,00 zł: Patrycja Superczyńska), piłka do koszykówki z autografami trenerów (160,00 zł:1a XX), koszulka z autografem M. Kaczochy (100,00 zł: 3a 53 Gim) 3 portrety wychowańców (250,00:2b XV; 200,00:1a XV; 200,00:1d XV) oraz portret indywidualny (51,00 zł: Przemysław Cieślik) . Razem 1261 zł !!! Wszystkim darczyńcom – dziękujemy.
Finał IV Koncertu Charytatywnego już za nami
W tym roku spotkaliśmy się w MDK nr 5, aby zbierać fundusze na pomoc dla jednego z uczniów naszej szkoły. Muzyka rozbrzmiewała w różnym tempie i rytmie, ale zawsze prosto z serca. Było coś dla koneserów instrumentów, m. in. saksofonu, gitary, keyboardu, ale też dla miłośników mocniejszego brzmienia. Mieliśmy okazję porapować, pośpiewać z zespołem Homoextaza, potańczyć z Wolf Gang Group. Gościem specjalnym był zespół z UTP „Nocny Alarm”. Nie obeszło się bez licytacji, a zainteresowanie nimi przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Licytowaliśmy m. in. piłkę od nauczycieli wychowania fizycznego, koszulkę z autografem mgr Marcina Kaczochy – wicemistrza świata w skoku wzwyż, statuetkę SzACh oraz niespodziankę od Pana Dyrektora Stanisława Pilewskiego. Niespodziewanym hitem okazały się licytacje portretów, które zostaną wykonane przez jedną z uczennic naszej szkoły. Nowością w tym roku była licytacja CZASU Z BARTKIEM (Bartosz Charysz), która wzbudziła ogromne zainteresowanie publiczności. Łączna kwota z zadeklarowanych licytacji wynosi 1460,00 natomiast środki ze sprzedaży biletów wyniosły 485,00. Jeśli zgodnie z ustaleniami, 28 maja wszystkie klasy i osoby indywidualne wpłacą zadeklarowane podczas koncertu kwoty, pobijemy ubiegłoroczny rekord! Trzymamy kciuki za Waszą uczciwość!
Debata międzygimnazjalna
Debata międzygimnazjalna „Telefon – styl życia czy uzależnienie współczesnej młodzieży”? Co można powiedzieć o telefonie czego jeszcze nie powiedziano? Jaki telefon jest hitem wśród nastolatków, który aparat ma najwięcej funkcji..? Być może są osoby, którym odpowiedzi na te pytania spędzają sen z powiek. Podczas debaty międzygimnazjalnej, która odbyła się 15 maja w naszej szkole, zastanawialiśmy się nad tym, czy telefon komórkowy jest dziś kolejnym wynalazkiem techniki, który ma ułatwić życie człowiekowi, czy jednak jest samym złem, które wciąga młodych ludzi w uzależnienie? Podczas dyskusji dowiedzieliśmy się ile sms-ów wysyła przeciętny nastolatek, jak korzystać z telefonu, żeby sobie nie zaszkodzić i czym jest tajemniczy fonoholizm? Gościliśmy dr Romana Godlewskiego z Instytutu Filozofii, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz certyfikowanego specjalistę psychoterapii uzależnień, terapeutę motywującego Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej, eksperta Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, certyfikowanego realizatora programu "Candis", kierownika Poradni Profilaktyki i Pomocy Rodzinie Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii - mgr Roberta Rejniaka. Czy spotkanie było owocne? Popytajcie gimnazjalistów.
WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT
5 lutego Filip Andracki wraz z opiekunką SKW wybrali się do schroniska, aby oddać zebrane dary na rzecz bezdomnych zwierząt. Zawieźliśmy suchą karmę i w puszkach oraz kilka małych kocyków. Wszystkim darczyńcom za okazane serce dziękujemy . Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem schroniska dla zwierząt odsyłamy na stronę http://www.schronisko.org.pl/o-schronisku/wolontariusze.html